Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

40 Bin Kişi Caz'a Koştu Özel

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen 26. İstanbul Caz Festivali, 29 Haziran–18 Temmuz arasında, 50’nin üzerinde konserde yaklaşık 40 bin seyirciyi ağırladı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 22 senedir Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen 26. İstanbul Caz Festivali, 18 Temmuz’da sona erdi. Festival, 29 Haziran–18 Temmuz arasında, 50’nin üzerinde konserde, 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 27 farklı mekânında ağırladı. Festival konserlerini 40.000’e yakın kişi izledi.

Festivalin Yaşam Boyu Başarı Ödülleri Festivalin bu seneki Yaşam Boyu Başarı Ödülleri, cazın iki önemli ismi davul sanatçısı Hasan Hürsever ve müzikseverlerin 'Türkiye Ses Kralı' olarak tanıdığı Ömür Göksel’e takdim edildi. Bu yıl 7 Temmuz Pazar günü Halıcıoğlu Parkı’nda düzenlenen 'Ah Şu Cazlar Blues’lar'da farklı coğrafyalardan gelen müzik toplulukları, performanslarıyla müziğin evrenselliği ve birleştirici gücünün bir kez daha altını çizdiler. Aralarında Kamasi Washington, Joss Stone, Jacob Collier, Snarky Puppy, RYMDEN ve daha birçok yıldız ismin bulunduğu festival programı ile müzikseverlere eşsiz bir deneyim yaşattı.

Okunma 483 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Temmuz 29 2019
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Giriş / Kayıt

Radyo Dinle

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arama