Kayıt Ol

40 Bin Kişi Caz'a Koştu Özel

Pazartesi, 29 Temmuz 2019 08:31 Haberler
(0 oy)

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen 26. İstanbul Caz Festivali, 29 Haziran–18 Temmuz arasında, 50’nin üzerinde konserde yaklaşık 40 bin seyirciyi ağırladı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 22 senedir Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen 26. İstanbul Caz Festivali, 18 Temmuz’da sona erdi. Festival, 29 Haziran–18 Temmuz arasında, 50’nin üzerinde konserde, 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 27 farklı mekânında ağırladı. Festival konserlerini 40.000’e yakın kişi izledi.

Festivalin Yaşam Boyu Başarı Ödülleri Festivalin bu seneki Yaşam Boyu Başarı Ödülleri, cazın iki önemli ismi davul sanatçısı Hasan Hürsever ve müzikseverlerin 'Türkiye Ses Kralı' olarak tanıdığı Ömür Göksel’e takdim edildi. Bu yıl 7 Temmuz Pazar günü Halıcıoğlu Parkı’nda düzenlenen 'Ah Şu Cazlar Blues’lar'da farklı coğrafyalardan gelen müzik toplulukları, performanslarıyla müziğin evrenselliği ve birleştirici gücünün bir kez daha altını çizdiler. Aralarında Kamasi Washington, Joss Stone, Jacob Collier, Snarky Puppy, RYMDEN ve daha birçok yıldız ismin bulunduğu festival programı ile müzikseverlere eşsiz bir deneyim yaşattı.

Okunma 91 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 29 Temmuz 2019 08:34
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Layouts
Colors