Kayıt Ol

Engin Recepoğulları

Pazar, 28 Haziran 2015 08:45 Saksafonistler
(0 oy)
1980 yılında Ankara’da dünyaya gelen Engin Recepoğulları, çocukluk ve ilk gençlik yıllarını İzmir’de geçirmiştir.Ortaokul yıllarında babası tarafından kendisine hediye edilen bir tenor saksafon ile müziğe başlamıştır.

Saksafon çalmayı İzmir Türk Lisesi’nde eğitmen olan Erdoğan Kolgar’dan öğrenen Recepoğulları, sonrasında lisenin okul orkestrasına da girmiştir. 9 Eylül üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde eğitim alan Engin Recepoğulları’nın hayatında bir yandan da müzik devam etmiş. Ömür Gidel aracılığıyla kurulan Logos grubunda 4-5 yıllık bir süre boyunca Barış Tunçel, Orçun Aktaşlı ve Evren Karakul ile birlikte çalışmıştır.

Amatör Caz Müzisyenleri Festivali’nin grubu için büyük önemi olduğunu söyleyen Recepoğulları, bu sayede Ankara Caz Festivaline katıldıklarını ve sonrasında da İmer Demirer & Logos konserini verdiklerini söylüyor.

Askerden döndükten sonra İstanbul’a yerleşen Engin Recepoğulları, burada müzik hayatına Cem Aksel Band, Ozan Musluoğlu Quartet , Baki Duyarlar Quartet, Onder Focan Sextet ve Bilal Karaman Group gibi gruplarla çalarak devam ediyor.

Çalıştığı isimler arasında Kerem Görsev , Ricky Ford da bulunuyor.
Okunma 2118 defa Son Düzenlenme Pazar, 28 Haziran 2015 09:05
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Elif Gezer

Müzik öğretmenidir.

Bu kategoriden diğerleri: « Joshua Redman Wayne Shorter »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Layouts
Colors