Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Korhan Futacı

Müziğe altı yaşında flüt çalarak başladı. On dört yaşında alto saksafonla tanışan Korhan Futacı, 1993 yılında NaaPJazz‘ı kurdu. MSÜ Resim Bölümü mezunu olan Korhan Futacı, 2001 yılında Tamburada grubunu kurdu.


2004 yılında grup ile birlikte ”Fantastik” adlı albümü yayınladı. 2005 yılında Tamburada grubundan 3 arkadaşı ile birlikte Dandadadan grubunu kuran ve Dorian isimli bir barda sahne almaya başladı. Dandadadan 2006 yılında ”Sen Bana Birini Android” adlı albümü yayınladı. Albüm Yüxexes yazarları tarafından 2006 yılının en iyi albümü seçildi.

2008 yılında Dandadadan projesinin rafa kaldırılılması ile Kujo adlı grupla kayıtlar yayınlayan Korhan Futacı aynı zamanda Kreş, Çilekeş, Yasemin Mori gibi isimlere albümlerinde eşlik etmiştir.

Kendi solo projesini Kara Orkestra ile birlikte Mayıs 2010'da “Korhan Futacı ve Kara Orkestra” albümü adıyla yayınlayan Korhan Futacı, Kara Orkestra ile birlikte çalışmalarına devam etmektedir.
Okunma 2531 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Haziran 28 2015
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Bu kategoriden diğerleri: « Candy Dulfer Charlie Parker »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Giriş / Kayıt

Radyo Dinle

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arama