Kayıt Ol

Miles Davis Biyografisi "Ahead Miles" NY Film Fest.`te Gösterildi.

Çarşamba, 14 Ekim 2015 04:48 Haberler
(0 oy)

Oskarlı aktör Don Cheadle`ın çektiği Miles Davis biyografisi "Ahead miles" NY Film Fest.`te gösterildi.

Canlandırdığı karakterlerle izleyicilerin gözünde saygın bir oyuncu olan Oskar ödüllü Don Cheadle iki yıldır üzerinde uğraştığı ve ilk yönetmenliğine imza attığı biyografik filmini Miles Davis üzerine gerçekleştirdi. İki uzun yıl üzerine çalıştığı filmin bütçesi için internet üzerinde başlattığı bir kampanya ile beklediğinin üzerinde destek alan ve 330 bin doların üzerinde para toplayan Cheadle stüdyoların bu tarz filmlere para vermek istemediğinden yakınarak bütçeyi bu şekilde toplamak zorunda kaldığını söyledi. Başta cazseverler olmak üzere filmi için büyük destek gören Cheadle beklentisinin üzerinde destekle filmini çekmeyi başardı ve film nihayet iki yıl sonra New York Film Festival`inde görücüye çıktı.

Filmin dağıtım haklarını satın alan Sony böyle bir karar almış olsa da henüz dağıtım için gerekli ortamın oluşmadığını açıkladı ve film şimdilik sadece festivalde gösterildi.

Don Cheadle filminde Miles`ın bir dönem müziği bıraktıktan sonra yeniden geri döndüğü yıllara ve Miles`ın hayatında en uzun süreli ilişkisi olan Francis Taylor ve dönemin Rolling Stone muhabiri Dave Brill (Ewan McGregor canlandırıyor) ile olan gizemli ilişkisine odaklanmış.

Umarız film gösterime girer ve biz de izleme imkanı buluruz.

Okunma 1581 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 14 Ekim 2015 04:52
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Baki Solak

Hobi olarak başladığı saksafon şu an hayatında önemli bir yer tutmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Layouts
Colors