Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Bodrum Caz Festivali 1-9 Eylül

Bodrum Caz Festivali bu yıl 1-8 Eylül'de düzenlenecek.

Geçtiğimiz sene başlayan ve büyük ses getiren Bodrum Caz Festivali, bu yıl da Bodrum’da caz rüzgarları estirmeye hazırlanıyor. 1-8 Eylül tarihleri arasındaki festival, özel mekanların yanı sıra Antik Tiyatro ve Osmanlı Tershanesi gibi Bodrum’a değer katan tarihi mekanlarda gerçekleşecek.

Caz Derneği, Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi gibi kurumların yanısıra Bodrum’a önem veren kuruluşların desteği ile gerçekleşen Bodrum Caz Festivali; sergi, söyleşi ve konserleri içeren programıyla Bodrum’un en güzel mevsiminde müzikseverleri caz ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Festival 1-8 Eylül 2018 tarihleri arasında Bodrum Yarımadasının çeşitli noktalarında gerçekleşecek. Pop & Caz Temalı festivalde yerli ve yabancı sanatçıların katılımıyla konserler, atölye çalışmaları, söyleşiler ve sergilerden oluşan zengin bir program yer alacak.

Caz Derneği ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere birçok kurumun destek verdiği Festivalin Küratörlüğünü Özlem Oktar Varoğlu yapıyor. Varoğlu, "Caz kültürünün olgunlaştığı bu dönemde popüler kültürden destek almanın, çoğalan cazcı sayımızı geçindirecek caz mekanları altyapısını oluşturmaya destek vereceğine inanıyorum" sözleri ile festival temasının altında yatan fikri açıklıyor.

Festival programı, Bodrum Trafo'daki basın toplantısıyla anlatıldı. Toplantıya, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sanat Koordinatörü Mehmet Kocair, Caz Derneği Başkanı ve Festival Küratörü Özlem Oktar Varoğlu, Caz Derneği eski Başkanı Lütfi Varoğlu ve Festival Koordinatörü Tuğçe Alpaslan katıldı.Festival Küratörü Özlem Oktar Varoğlu, Caz kültürünün olgunlaştığı bu dönemde, popüler kültürden destek almanın, çoğalan cazcı sayımızı geçindirecek caz mekanları altyapısını oluşturmaya destek vereceğine inanıyorum dedi. Bodrum Belediyesi Kültür ve Sanat Koordinatörü Mehmet Kocair de belediye olarak sanata ve sanatçıya değer verdiklerini, her zaman da destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Festival Koordinatörü Tuğçe Alpaslan, festivalin açılış konserinin 1 Eylül'de Bodrum Belediye Meydanı'nda solist Sibel Köse'nin Türk Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası eşliğinde vereceği konserle başlayacağığı söyledi.

Toplantı sonunda, festivalin afişi için yapılan tasarım yarışmada ilk 3'e girenlere, hediyeler verildi. Yarışmada Musa Kılıçaslan birinci, Gamze Ağır ikinci, Samet Tuna ise üçüncü oldu.

 

Festival etkinlikleri, Bodrum’un daha iyi tanıtılması, tarihi ve arkeolojik özellikleriyle de ön plana çıkartılması amacıyla Mossoleum, Osmanlı Tersanesi gibi mekanlar yanısıra Bodrum turizmine de katkı sağlayacak özel mekanlarda gerçekleşecek.

FESTİVAL PROGRAMI ŞÖYLE

Festival kapsamında 4 Eylül'de özel bir kütüphanede Yıldız İbrahimova ve Kaan Bıyıkoğlu, Antik Tiyatro'da Kenan Doğulu 'İhtimaller' konseri ile festivalin pop ve caz teması konserlerini gerçekleştirecek.

5 Eylül'de İsrail Büyükelçiliği'nin destekleri ile Türkiye'ye gelen Shalosh Trio, Yalıçiftlik'teki bir caz kulübünde sahne alacak.

6 Eylül'de Bodrum Belediye Meydanı'nda BAU Genç Caz Orkestrası' konseri halka açık ücretsiz olarak sahne alacak.

Yalıçiftlik'teki bir otelde Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars konseri, 7 Eylül akşamı müzikseverlerle buluşacak.

Bodrum Belediye Meydanı'nda Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Jülide Özçelik'in solistliğinde sahne alacağı konseriyle festival sona erecek.

Bodrum Caz Festivali programına bu yıl kulüp konserleri dahil edilecek.

 

Okunma 1488 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Ağustos 10 2018
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Cavit Külebi

Saksafon tutkusu ilk günkü gibi devam etmektedir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Kullanıcı Giriş

Radyo Dinle

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arama

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com