Kayıt Ol
Pazartesi, 01 Nisan 2019 13:45

27 Erkeğin Arasında Tek Kadın

Adana'da yaşayan Dudu Dilek Akınçay (34), bir süre gitar eğitmenliği yaptıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Bandosu'na girerek 28 kişilik ekibin tek kadın üyesi oldu. Alto saksafon çalan Akınçay, kadınların tüm sanat dallarında ön planda olması gerektiğini söyledi.

Kategori Haberler

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, bir kez daha müzikseverlerle buluşacak.

Kategori Caz

Esra Zeynep Yücel, işletme mezunu, ekonomi master'ı yaptı ama müziğe duyduğu ilgiye daha fazla kaşı koyamayarak ABD'de Caz eğitimi aldı. Yücel, Caz'ın yaygınlaşması üzerine edindiği misyonu için adımını Frank Sinatra'nın 10 şarkısını seslendirdiği 'Dear Frank' ile attı

Cumartesi, 02 Mart 2019 13:21

İzmir'de Kukla ve Caz Zamanı

İzmir'in en önemli festivallerinden ikisinin gelecek hafta başlayacak olmasıyla, şehrin kültür-sanat takvimi hareketlenecek.

Kategori Caz

PSM Caz Festivali, bu yıl 25 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

Kategori Caz
Cumartesi, 02 Mart 2019 13:10

İzmir'de Caz Festivali başlıyor

Bu yıl 26'ıncısı düzenlenecek olan İzmir Avrupa Caz Festivali, 2 Mart 2019 Cumartesi günü Ferit Odman Quartet konseri ile başlayacak.

Kategori Caz

Kübalı trompetçi Arturo Sandoval, 27 Şubat’ta İstanbul İş Sanat’ta en sevilen şarkılarını seslendirdi. Ünlü trompetçi 28 Şubat’ta ise İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde dinleyicilerle buluşacak.

Kategori Caz
Cumartesi, 26 Ocak 2019 05:50

Güç Başar Gülle

Uzun havalarla büyüyüp Amerika’ya caz öğretmek: Güç Başar Gülle....

İrem Gökbudak’ın hazırladığı NTV Radyo’daki Bizim Cazcılar programında bu hafta saksafon sanatçısı Anıl Şallıel vardı.

Türkiye cazının öne çıkan isimlerinden bazılarını yakından tanımak istedik.
Sayfa 1 / 14
Layouts
Colors