Konstrukt`ın Yeni Albümü "10.08.2015" Özel

Konstrukt`ın yeni albümü "10.08.2015" geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Özgür müziğin önde gelen grubu Konstrukt yeni albümünü "10.08.15" ismiyle geçtiğimiz günlerde yayınladı. Avantgarde, öncü müziğin Londra merkezli klübü Cafe OTO ve klübün OTOROKU isimli firmasınca yayınlanan albümde Konstrukt İngiliz cazın tanınmış genç piyanist ve bestecisi Alexander Hawkins ile beraber çaldılar. Digital formatta yayınlanan albümün LP baskısı Eylül ayında çıkacak.

Bugüne kadar `free music`in Joe McPhee, Peter Brötzmann, William Parker, Marshall Allen gibi efsanevi ustalarıyla aynı sahneleri paylaşan ve albümler yayınlayan Konstrukt yeni albüm de Hawkins`in piyano ve melodicasına elektronik dokular ve zurna gibi kimi geleneksel enstrümanlarla eşlik ediyor.

Alto ve tenor saksofon, gralla, flütte Korhan Futacı, elektrik gitar, zurna ve muhtelif enstrümanlarda Umut Çağlar, elektrik basta Barlas Tan Özmenek ve davullarda Berke Can Özcan`dan oluşan Konstrukt albüm kayıtlarını 10 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirdi. Yani, albümün ismi bu tarihten geliyor. Luca Consonni tarafından yapılan kayıtların miks ve masterı Barlas Tan Özmenek`e ait. Albüm fotoğraflarında ise Dawid Laskowski`nin imzası var. Oldukça çarpıcı bir vizöre sahip olan Laskowski`nin özellikle portrelerinde müziği hissetmek açıkça mümkün.

Okunma 1866 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Nisan 29 2016
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Radyo Dinle

Arama

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com

Hayırlı Olsun

  • Saksafon üzerine hazırlanan bu siteye emeği geçenlere teşekkür ederim.Kamil Serdengeçti

  • Türkçe kaynak bulma konusunda ümit veren bir site......Ahmet Kızıl

  • Ne zamandır böyle bir site bekliyordum. Teşekkürler.İsa Yamaner