Kayıt Ol

Elif Çağlar'ın Misfit Albümü

Pazar, 13 Aralık 2015 20:20 Caz Albümleri
(0 oy)

Elif Çağlar merakla beklenen ikinci albümü “MISFIT”’i, NU-DC Records etiketiyle müzik severlerin beğenisine sunuyor.

Dünyaca ünlü Amerikalı müzisyenlerin çaldığı ve usta Türk müzisyenlerin konuk olduğu “MISFIT”, caz ile farklı tarzlar arasında köprüler kuruyor. İngilizce söylenmiş on parça içeren ve tıpkı ilkindeki gibi tüm sözlerin ve müziğin kendisine ait olduğu bu ikinci albümünde Elif Çağlar’a piyanoda Aaron Parks, konrabasta Harish Raghavan ve davulda Eric Harland eşlik ediyor. İlhan Erşahin’in (saksafon), İmer Demirer’in (trompet) ve Cenk Erdoğan’ın (perdesiz gitar) konuk olduğu albümün piyano, kontrbas ve davul kayıtları New York, Brooklyn Recording stüdyolarında, vokal kayıtları ise İstanbul, Babajim stüdyolarında gerçekleştirildi.

Elif Çağlar`ın uzun süredir hazırlıklarını sürdürdüğü albümü caz çevresinde ciddi merak yaratmıştı. Gelen haberler iyiydi. Albüm hazırlıkları sona erdi. Albüme ilişkin ilk bllgiler gelmeye başladığında tahminlerimizi daha yükseğe çekmek zorunda kalacağımız belliydi. Şu an albüm elimizde ve son yıllarda yayınlanmış en iyi çalışmalardan biri var karşımızda. Çağlar albümünde günümüz modern cazın enstrümanında önde gelen isimleriyle çalışmış. Albümün özellikle açılış parçası "You Are Safe" son yıllarda yayınlanmış en iyi parçalarından. Gerek sözlerin başarısı, gerek Parks, Raghavan ve Harland üçlüsünün icrada parmak ısırtan üst düzey ustalıkları göz kamaştırıcı. Albümdeki tüm söz ve besteleri kendisine ait olan Çağlar`ın özellikle de söz yazma konusunda çok başarılı. Bu albümün mutlaka arşivinizde olması gerekiyor.

Tracklist / Liste: 01 You Are Safe (06:11) 02 A Misfit (05:52) 03 Catch Us if You Can (04:50) 04 Before (06:26) 05 Get Out Get Out (04:06) 06 Follow You (04:12) 07 The Books (05:19) 08 Grown Up (06:11) 09 Man Down (0335) 10 Pieces of Heaven (05:36)

Personnel: Elif Çağlar: Vocals Aaron Parks: Piano Harish Raghavan: Acoustic Bass Eric Harland: Drums İlhan Erşahin: Saxophone İmer Demirer: Trumpet Cenk Erdoğan: E-Bow & Fretless Guitar

Albümdeki tüm söz, müzik ve düzenlemeler Elif Çağlar`a aittir.

Okunma 1417 defa Son Düzenlenme Pazar, 13 Aralık 2015 20:24
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Layouts
Colors