Kayıt Ol

Zaz - Paris

Salı, 22 Eylül 2015 18:42 Caz Albümleri
(0 oy)
Son dört yıldır tüm dünyada en çok satan Fransız şarkıcı olarak bizde de çok sevilen Zaz, yepyeni albümü “Paris” ile çok akıllıca bir nostalji yapmış.
Hepimizin romantik bir şehir olarak kodladığı Paris ile ilgili ne kadar meşhur şarkı varsa, kendi sıcak yorumunu katarak yeniden söylemiş. İster bir cafede, ister bir filmde, her nerede olursa olsun güzel melodilerle her sıcak anınıza eşlik edebilecek gypsy caz tarzını da sürdüren Zaz, yine o eski Fransız şarkılarını hatırlatan yorumunu da azıcık cazla süslüyor. Albümdeki şarkılar Paris’i anlatırken ayrıca müthiş bir bütünlükle sunmuş...Yeni albümünün yapımcıları arasında hem tüm dünya için dev bir isim olan Quincy Jones, hem de şansonların Frank Sinatrası Charles Aznavour yer alıyor. Albümde söylediği o eski şarkılardan özellikle Edith Piaf‘la bildiğimiz “Sous le ciel de Paris” için kendine has yorumuyla Zaz, akordiyon da eşlik ederken, gözünüzü kapasanız adeta Paris’e götürmüş kadar oluyor. Albümün en sıcak şarkılarından biri olarak ünlü Yves Montand şarkısı “A Paris” yorumuyla da Zaz iyice romantikleşiyor. Açıkçası Zaz‘ın albümüne aldığı şarkılara yorumları onlarca aşk filmine ilham olabilir.
Okunma 1537 defa Son Düzenlenme Salı, 22 Eylül 2015 18:50
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Salih Akelli

Caz müziği ve özellikle saksafon üzerine olan ilgisi kazanımlarını paylaşma arzusuyla birleştiğinde sizler için değerli yazılar hazırlamasına olanak kılmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Layouts
Colors